10 patarimų kaip sudominti vaiką mokytis

 

“Visada Vaikai nori mokytis ne iš to, kuris puikiai žino dalyką, bet iš to, kuris parodė Vaikui, kam to dalyko žinių reikia gyvenime, kaip jas galima panaudoti”

 

 

Daugeliui mokykla vaikams ar bet koks mokymasis vis dar asocijuojasi su požiūriu “Taip reikia arba taip turi būti” ar panašiai. Bet ar mes norėtume ko nors siekti per prievarta? Greičiausiai ne. Taip pat ir vaikai – prievarta nėra juos motyvuojantis ir į priekį varantis variklis. Paskutiniu metu, bent jau Vilniuje, kuriasi privačios, kitokios mokyklos vaikams, kurios neliepia, nebaudžia, o paskatina, parodo, sudomina. Sparčiai plinta tokia mokymo forma kaip “homeshooling” – kai vaikai mokomi namuose. Juk ko gero sutiksite, kad geriausia mokykla vaikams yra tokia, kuri nevaržo, pataria, skatina, padeda, paaiškina ir t.t. Mokykla vaikams, tai nebūtinai pastatas ar klasė su mokytoju. Mokykla vaikams gali būti kiemas, miškas, kelionė automobiliu, o mokytojas gali būti tėtis, mama, draugas t.y. visi kam rūpi vaiko gerovė ir ateitis. Skaityti toliau…

Kaip susivaldyti stresinėje situacijoje ir būti geru pavyzdžiu savo vaikui

Mokslininkai ne tik iškelia klausimus, ar dažnai Jus užklumpa emociniai potvyniai, užliejantys vaikus jūsų chaosu ir baime, arba gal Jūsų reakcijos pernelyg griežtos, Jums sunku suprasti ir atliepti vaikų emocijas ir poreikius? Jie pateikia ir galimus sprendimus,  pabrėždami, kad auklėjimo krizės yra galimybės tobulėjimui ir integracijai. Galite pasinaudoti akimirkomis, kai jaučiate, kad tuoj nesusivaldysite, kaip galimybėmis modeliuoti savitvardą. Mažos akytės stebi, kaip jūs susivaldysite. Jūsų veiksmai tampa pavyzdžiu, kaip siaučiant stiprioms emocijoms pasielgti tinkamai, kai iškyla pavojus, kad tuoj „neteksite galvos“.

Skaityti toliau…

Tėčio laiškas sūnui

dad-and-son-sunset

 

 

 

 

 

Mielas Sūnau,

 

Ar tu žinai kodėl tavo mama ištekėjo už manęs? Tikrai ne todėl, kad aš gerai atrodžiau ar buvau išskirtinai protingas. Tikrai ne todėl, kad aš buvau linksmas ir turėjau pinigų. Taip, aš turėjau šiek tiek šių išvardintų dalykų, bet pagrindinė priežastis kodėl ji pasirinko mane, remiantis jos pačios žodžiais, buvo tai, jog aš buvau geras žmogus.

Pasakysiu kitaip – jei tu nori rasti kažką, kas yra nuostabus kaip tavo mama (o tu tikrai norėsi), buvimas geru žmogumi yra pats geriausias dalykas ką tu gali padaryti. Buvimas geru reiškia, jog su kitais tu elgiesi taip pat kaip tu nori, kad kiti elgtusi su tavimi.

Štai keletas patarimų:

Skaityti toliau…

Trys klausimai pavergiantys mažas dukreles :) (pritaikoma berniukams)

mergaite-zaidzia

Mano nuostabioji 5 m. dukrelė gan dažnai būna “privalgiusi velniukų” 🙂 – neklauso, išdykauja, provokuoja kitus, šantažuoja (vaikiškai), nuolatos betvarkė kur ji pabūna. Kas turi vaikų – žino tai kuo puikiausiai – normalus vaikas 🙂. Be abejo, ji kupina daug gerų dalykų, bet šį kartą – ne apie juos.
Kai ji būna “velniuku privalgymo” stadijoje (būsiu atviras – nevisada, bet gan dažnai) man padeda susitarti gan paprastas būdas.

Gal ir Jūs kartais turite “velniukų privalgiusių” vaiku? Štai mūsų receptas:

Skaityti toliau…

Valtis neskęsta, kai yra vandenyje, ji skęsta kai vanduo yra joje.

zodziaiKažkada abejojau kokią galią turi žodis. Laikui bėgant supratau, jog tai pats galingiausias dalykas pasaulyje. Nagi – ar niekam nebuvo taip, kad imi ir išrėži viską ką galvoji… Šūdžius suknistas neraliuotas ir panašiai… o po to arba būna ramu ramu ant dūšios… arba atvirkščiai gailiesi pusę gyvenimo ir jautiesi prišikęs kažkam ant galvos…. nėra ką slėpt – man taip buvo. Ir ne kartą. Nesididžiuoju. Bet galbūt taip turėjo nutikti, kad suvokti žodžio prasmę? Skaityti toliau…

Eilėraštis, praversiantis ir dideliam, ir mažam!

Visados taip nebus!visados taip nebus

Šalta, niūru, vien tik purvas aplinkui,
Liūdnos naujienos ekranu vėl nuslinko
Talžo man veidą prakiuręs dangus,
Sinoptikai sakė – visad taip nebus.

Krenta iš rankų net šaukštas kasdienis,
Mintys niūriausios lenda pavienės,
Ką padaryti, kas toliau bus?
Tereikia žinoti – visados taip nebus!

Išaušo diena kai ima man sektis,
Šypsosi man nepažystami gatvėj.
Meiliai žmona pasitinka, sušildo.
Turėčiau sparnus – tikriausiai pakilčiau.

Bet primena draugas mano senasis
Kad pasaka ši, negali ji tęstis.
Tikriausiai vertėtų įsiklausyt į draugus
Jie sako – taip visados juk nebus!

Ir vėl vien problemos namuos ir darbe,
Mašina sugedo, sumauta diena.
Ir vėl prisimindams geriausius laikus,
Sakau sau mintyse – visad taip nebus.

Imu baltą, gražų popieriaus lapą,
Klijuoju ant sienos užgniaužęs aš kvapą.
Didžiosiom raidėm suraitau šiuos žodžius –
Taip visados juk nebus!

Pamažu palengvėja ir bėdos atlėgsta,
Širdis atsileidžia ir pyktis išblėsta.
Naujas paveikslas papuošia namus!
Tai žodžiai keli – visados taip nebus!

Skaitau juos kai gera, kai bloga
Ir bėdos, ir gėris kitaip vis atrodo.
Visados taip nebus – tai žodžiai keli.
Stebūklingai galingi, bet paprasti 🙂

Linas Kėvelaitis 2016/05

10 patarimų kaip sudominti vaiką arba kokia mokykla vaikams geriausia?

mokykla vaikams

 

“Visada Vaikai nori mokytis ne iš to, kuris puikiai žino dalyką, bet iš to, kuris parodė Vaikui, kam to dalyko žinių reikia gyvenime, kaip jas galima panaudoti”

 

 

Daugeliui mokykla vaikams ar bet koks mokymasis vis dar asocijuojasi su požiūriu “Taip reikia arba taip turi būti” ar panašiai. Bet juk puikiai visi žinome, kad prievarta niekada nieko daug nepasieksime. Paskutiniu metu, bent jau Vilniuje, ima kurtis daug kitokių mokyklų vaikams, kurios neliepia, nebaudžia, o paskatina, parodo, sudomina. Mano nuomone, geriausia mokykla vaikams yra tokia, kuri nevaržo, pataria, skatina, padeda, paaiškina ir t.t. Ši mokykla vaikams, tai nebūtinai pastatas ar klasė su mokytoju. Mokykla vaikams gali būti kiemas, miškas, kelionė automobiliu, o mokytojas gali būti tėtis, mama, draugas – visi kam rūpi vaiko gerovė ir ateitis. Skaityti toliau…