Tėčio laiškas sūnui

dad-and-son-sunset

 

 

 

 

 

Mielas Sūnau,

 

Ar tu žinai kodėl tavo mama ištekėjo už manęs? Tikrai ne todėl, kad aš gerai atrodžiau ar buvau išskirtinai protingas. Tikrai ne todėl, kad aš buvau linksmas ir turėjau pinigų. Taip, aš turėjau šiek tiek šių išvardintų dalykų, bet pagrindinė priežastis kodėl ji pasirinko mane, remiantis jos pačios žodžiais, buvo tai, jog aš buvau geras žmogus.

Pasakysiu kitaip – jei tu nori rasti kažką, kas yra nuostabus kaip tavo mama (o tu tikrai norėsi), buvimas geru žmogumi yra pats geriausias dalykas ką tu gali padaryti. Buvimas geru reiškia, jog su kitais tu elgiesi taip pat kaip tu nori, kad kiti elgtusi su tavimi.

Štai keletas patarimų:

 

Domėkis savo draugais, teiraukis kaip jiems sekasi.

Dauguma man svarbių žmonių nuolatos teiraujasi apie mane. Jiems įdomu kokius projektus darbe įgyvendinu arba kaip laikosi mano šeima. Jie klausinėja apie viską – pradedant dideliais dalykais gyvenime ir baigiant itin mažais, kadangi jiems aš rūpiu.

Nuoširdžiai domėkis kitais ir jie domėsis tavimi, santykiai su jais bus itin vertingi.

 

Elkis oriai, pagarbiai su moterimis

Moterys nėra seksualinis objektas. Jos yra kaip visi žmonės. Aš žinau, kad tu tai žinai, bet dabartis, kuri bėga per mūsų kultūrą, tau šitai pasakys atvirkščiai ir tu turi būti pasiruošęs tam. Moteris reikia gerbti, užstoti, nes ne visada jos geba apsisaugoti pačios.

 

Klausykis kitų, iš tikrųjų klausykis

Kai su tavimi kas nors kalba, žiūrėk jam į akis. Nesiblaškyk, perkelk savo emocijas iki pašnekovo lygmens iki jo kelio, taip tarsi tai būtų ir tavo kelias.

 

Laikyk visus žmones lygiais

Kai kurie žmonės tavo gyvenime turės mažiau nei tu: mažiau pinigų, mažiau privilegijų, žemesnį socialinį statusą ir t.t. Tau kils pagundos nepastebėti tokių žmonių, dėl kitų turtingų ar “populiarių” žmonių įtakos.

Nepasiduok šiai pagundai. Visus priimk vienodai, nes tai yra buvimo geru žmogumi šaknys. Jei tu laikysies šio patarimo, tu tikrai turėsi patikimus ir ilgalaikius draugus, kadangi santykiai kuriuos tu sukursi bus paremti tuo kas jūs esate, o ne tuo ką tu gali parodyti.

 

Būk užsispyręs, bet ne grubus

Buvimas geru žmogumi nereiškia būti per daug reikalaujančiu. Tu turi išmokti, kaip išsakyti savo poreikius, neįžeidžiant kitų žmonių. Būti užsispyrusiu, tai ne tas pats kas būti grubiu. Ir netgi išsakydamas savo nuomonę ar įsitikinimus, tu gali būti geras žmogus.

 

Išmok sveikai tvarkytis su pykčiu

Kartais tu būsi piktas ir tai normalu. Tačiau, kartais, mums vyrams, yra sunku suprasti kada mes esame nusiminę. Būna, kad mes uždarome savo pyktį į šampano butelį ir tuomet suplakame ir šauname apipildami juo visus aplinkui. Su pykčiu taip nereikėtų elgtis.

Išmok atpažinti, kada tu esi piktas ir kad tau reikia tuomet nurimti ir į viską pažvelgti kitomis akimis.

 

Daryk ir mažus gerus darbus

Atidaryk duris kitiems. Visada sakyk prašau ir ačiū Jums, nusišypsok praeiviui. Leisk vairuotojams įvažiuoti i tavo juostą ir t.t. Kai tu esi geras kitiems visais būdais, tavo paties gyvenimas yra kur kas malonesnis.

 

Į pyktį atsakyk gerumu

Keistuoliai kartais bus grubūs tau, o žmonės, kuriuos tu mylėsi, gali pasakyti netikėtus ir žeidžiančius dalykus. Tai todėl, kad mes žmonės. Mokykis suprasti tai, kas slypi už šio pykčio. Pamatyk kito žmogaus situaciją, gal jam buvo bloga diena, gal nutiko kas negero ir tuomet stengis padėti tam žmogui. Jis nori gerumo, jam reikia gero žodžio, paguodos, atspirties – būk geras kitiems.

 

Būk geras sau

Jeigu tu nesi geras sau, kaip tu gali tikėtis gerumo iš kitų? Kartais mes padarome blogą sprendimą arba paprasčiausiai suklystame. Po tokių nutikimų – tu gali pradėti nekęsti savęs. Tavyje tuo momentu gyvens žvėris – nešerk jo! Nenešiok pykčio užantyje. Išsiaiškink kaip pakeisti savo elgesį jei reikia, suprask jį, priimk jį. Bet nebūk blogas, nemalonus tam kas tu esi iš tikrųjų.

 

Gerbk savo įsipareigojimus

Žodžio laikymasis taip pat yra vena iš gerumo versijų. Tai būdas pasakyti kitiems, kad jie yra labiau svarbūs tau, nei bet koks renginys numatytas tavo darbotvarkėje. Duotas žodis – tai tavo brangiausias turtas. Elkis su juo atsakingai, bei atitinkamai įvertink kitus žmones, kurie taip pat laikysis duoto žodžio.

 

Jei, užaugęs pamatysi, kad neturi verslo ar mėgstamo darbo ar išsilavinimo, bet tu gyvensi būdamas geru žmogumi aplinkiniams, tu gyvensi gyvenimą garbingai, tave sups patikimi draugai, žmonės kurie tave gerbs ir mylės, tu niekada nebūsi vienas. Ir jei tikrai reikės, tuomet jie tau padės įgyvendinti ka nors nepaprasta. Ką nors, ko tu norėsi labiausiai, ką nors ko tu negalėsi padaryti vienas. Jie tikrai padės, nes tu esi geras žmogus, kuriuo be galo didžiuosiuojuosi ir aš. Tai įkvepia ir tarsi patvirtina, kad aš esu geras, o juk kiekvienas ir yra geras, savaip geras, nes yra toks, koks yra ir tapti mano manymu gali ne geru, o geresniu, nei jis dabar yra.

Leave a Reply