TRUMPAI

Labas ! Tu šaunuolis arba šaunuolė! Ar žinai kodėl? Ogi todėl, kad jau esi čia ir skaitai šį tekstą, vadinasi tu nori kažko daugiau nei kiti tavo bendraamžiai!

Štai tau nedidelis galvosūkis:

Įsivaizduok du vaikus. Pirmasis Bumbukas, o antrasis Tamtakas. Bumbukas – buvo vaikas, kuris niekuo nesidomėjo, žiūrėdavo daug filmukų, žaisdavo telefonu, kompiuteriu arba dar kokiu elektroniniu prietaisu pajungiamu prie televizoriaus. Bumbukui niekas nebuvo įdomu. Jis nerasdavo ką veikti, nesidomėjo kas vyksta kieme, neskaitydavo knygų, negrodavo jokiu muzikos instrumentu ir nelankė jokio būrelio. Mokytis tingėdavo ir dienų dienas vos atsiradus akimirkai, jis įlysdavo į kompiuterių pasaulį ir jame gyveno. Jis net draugų daug neturėjo, nes nežinojo kaip su jais bendrauti.

O Tamtakas – buvo kitoks vaikas. Jis lankė net tris būrelius, skaitydavo knygas, žaisdavo stalo žaidimus, augino žiurkėną, turėjo akvariumą. Kieme žaisdavo krepšinį ir futbolą, draugavo su daugybe vaikų. Daug mokėsi, bet vis tiek turėdavo laisvo laiko. Jis taip pat kartais pažaisdavo kompiuteriu ir kartais pažiūrėdavo filmukus. Tik tai darydavo neilgais laiko tarpais. Kompiuterio pagalba jis ieškodavo naudingos informacijos, mokėsi, rinko žinias apie vieną ar kitą dalyką, kuris jam pravers ateityje.

Taigi – dabar klausimas TAU. Kuris iš šių dviejų vaikų, užaugęs turės daugiau žinių ir sugebėjimų sukurti naujus dalykus, pastatyti naują dar nematytą pastatą, sukurti dar nematytą mašiną, patobulinti jau esamus išradimus, sukurti muziką, dainą, o gal naują ir įdomų žaidimą? 🙂

Tačiau apie Bumbuką ir Tamtaką – bus kita istorija. Istorija apie tai kaip pasikeitė šie vaikai paskaitę Kortagus. Sek naujienas ir tu pirmas ar pirma sužinosi tą istoriją 🙂

Ar tau patinka sužinoti ar išmokti ką nors nauja? Sužinoti ką nors nauja – įdomu visiems, tačiau mokytis prie vadovėlių kartais užknisa. Norisi ką nors pažaisti, eiti į lauką, pas draugus ar  dar ką nors nuveikti. Kaip padaryti taip, kad galėtume tik pramogauti, tačiau išmoktume daug naudingų dalykų? Kortagai – gali mums padėti:) Juos skaitant, galėsi nukeliauti kur dar niekada nebuvai, sutikti neregėtų būtybių ir patirti nuotykius, kurie privers džiaugtis, pergyventi, drebėti, kartais kels virpulį, o kartais juoką – jausmų ir išgyvenimų tikrai čia netrūks. Tačiau, kartu su nuotykiais, sužinosi daug naudingų dalykų, kurie pravers bet kur – gatvėje, mokykloje, namuose, bendraujant su draugais, dirbant, kuriant verslą, siekiant savo svajonių ir kitur.

Kortagai skirti tokiems vaikams, kurie nori užaugti protingesni, sumanesni ir išradingesni. Tereikia tiesiog pramogauti kartu su Kortagų veikėjais – tai paprasta. Keliaukime pas juos kartu.

}