Pažink KORTAGUS

Vaikystėje gan dažnai taip nutikdavo, kad reikėdavo daryti nemielus dalykus. Pavyzdžiui  rinki uogas, tvarkytis kambarius, dirbti nemėgstamą darbą arba ruošti pamokas. O kaip norėjosi valgyti daug ledų, ar nueiti į kiną kur leidžia tik vyresnius, arba į kokį atrakcioną, tačiau jis būdavo skirtas tik dideliems ir dar daug ko norėdavosi. O gal ir tau taip buna? Tikriausiai beveik visiems vaikams taip nutinka. Taigi, visada norėjau būti didelis, kad galėčiau daryti tai ką noriu, kada noriu ir kad viskas būtų galima.

Tad norėjosi vaikus nukelti į suaugusiųjų pasaulio dalelę, tik šie ktiek kitaip ir Kortagai tai sėkmingai padarė -tik šiek tiek kitaip. Čia vaikams viskas galima, tik ar viskas įmanoma? Kortaguose mes žaisim, pramogausim ir darysim tai, ką tikriausiai mums neleistų daryti tėveliai ar mokytojai – bet bus smagu ir naudinga ! 😉

Tikrai bus vorų, šikšnosparnių, žiogų ar dar kokių žinomų gyvūnų, bet tolimesnėse dalyse, kai veiksmas persikels į kitas šalis, gali atsirasti nematytų padarų tokių kaip higrai (dryžuoti šernai, kuriems ant nugarų joja stambios skruzdės su kuokomis), grundai (kuprotieji kalnų gyventojai) ir gerosios mitrenos – švelnios mistinės būtybės gyvenančios už didžiojo vandens.

Žinoma, kad bus. Štai antroje dalyje bus šauni mergaitė Olivija, atvykusi iš Australijos. Dar tolimesnėse atsiras ir daugiau vaikų. O kur vaikai – ten ir nuotykiai prasideda.

Jis gimė lovoje! Taip, taip, lovoje! 😉 Tik tiksliai nepamenu ar tai buvo vakaras, kokių visiems pasitaiko, kai vartomasi nuo šono ant šono, ar naktis, ar rytas. Tuomet jau sukosi mintys, kad rašysiu knygą vaikams apie skruzdėliukus, kad bus mažas berniukas, skruzdėliukas iš skruzdėlyno ir staiga tik dzinkt galvoje – Kortagai.

Taip padėjo. Šios istorijos pradžia buvo susijusi su Nojumi. Važiuodami mašinoje, ar kur eidami, ar šiaip žaisdami kalbėdavomės apie ką būtų galima parašyti pasaką. Juokaudavome, kurdavome, gan dažnai netgi nesąmones, bet buvo linksma. Tačiau, kai kuriuos pajuokavimus užsirašiau ir jie yra panaudoti Kortaguose.

Dabar rašoma jau trečia knyga, tačiau idėjų yra dar bent dviems. Bet ir vėl reikia tavo pagalbos – skyrelyje atsiliepimai galima parašyti viską ko tik nori ir galbūt tavo pasiūlytas veikėjas ar nuotykis, ar juokas, ar nutikimas bus įtrauktas į sekančią knygą. Tokiu būdu tu busi prisidėjęs ar prisidėjusi prie knygos rašymo! 🙂 Taigi, kuo daugiau tu rašysi atsiliepimų ir kuo daugiau dalinsies su savo draugais ką čia sužinojai, tuo Kortagai taps įdomesni. Tad dalių bus daug – kiek, sunku pasakyti.

Gal ir perkels! 😉 Viskas priklausys nuo tavęs – jei skaitysi Kortagus, jei draugams parodysi koks įdomus kortagų pasaulis ir papasakosi jiems ką čia sužinojai, sutikai – tuomet bus daugiau vaikų, kurie lauks tokio nuotykio, tai gal taip ir nutiks. 😉 Tikriausiai visi klasės vaikai nugriūtų vietoje, pamatę žmogaus dydžio skruzdėlę vaikštančią po miestą?

Rašyti fantastines istorijas būtų labai įdomu, ir galbūt tai kada nors ir padarysime. Tačiau ten, kur gyvena skruzdėliukas Dru, juk nėra kosminių laivų ir kitų planetų, tačiau ten yra paslaptingų ir niekam nežinomų gyventojų, genčių. Vieni jų yra draugiški, kiti nusiteikę priešiškai, o dar kai kurie pasižymi keistomis, mistinėmis savybėmis, kurias galbūt galime sutikti tik kituose pasauliuose. Fantastinių nuotykių čia bus daug. Padėk įveikti sunkumus skruzdėliukui Dru ir tuomet jeigu jis įstos į magijos universitetą, galbūt sukurs kosminį erdvėlaivį ir nuskris į kitas planetas 🙂

Ooooo tai šiek tiek paslaptis! Bet juk tau patinka paslaptys? Gal tau teko prarasti draugą (draugę), susipykti su juo ar ja? O gal teko ieškoti paslėptų daiktų ar lobių? O gal dalyvavai varžybose? O kas jei tai būtų išlikimo varžybos? O gal teko atostogaujant susipažinti su naujais linksmais draugais? Tikiuosi teko išdykauti, pabėgti, pasislėpti, daryti kažką ko negalima, arba padaryti darbą kuriuo gali didžiuotis, kažko išmokti? O gal pateksime priešams į spąstus? O gal sukursime kokį nors išradimą?- visa tai bus šioje knygoje ir dar daugiau.

O linksmybių mėgėjams žada būti viena dalis, kur bus daug pokštų, išdaigų ir sukels daug juoko. 🙂

Tai paslaptinga mąstančių skruzdėliukų besikurianti civilizacija. Čia pilna nematytų būtybių, namų, mechanizmų-tragbaumų, yra ir priešų, ir draugų, ir keistuolių, šnekančių neaiškiomis užjūrio kalbomis. Kortagus sudaro net devynios gentys – šelmiai, akmeniai, medėnai, krebždukai, murmekliai, skraideniai, plaukuočiai, šviesuoliai ir kortagai – pati didžiausia ir protingiausia gentis, kurių vardu pavadinta visa civilizacija. Tačiau kortagais gali tapti ne tik skruzdėlės, bet ir jų draugai – gyvūnai, paukščiai ir net vaikai. Sužinok kaip 🙂

Kai buvau vaikas – labai mėgau važinėtis dviračiu, eiti prie upės maudytis, žiemą statyti bunkerius, kariauti su sniego gniūžtėmis, žaisti viską ką tik įmanoma – nuo slėpynių, gaudynių, “klasių” šokinėjimo – iki kortų žaidimų. Balų gylio matavimas buvo neapsakomai įdomus procesas. O bėgančių upelių užtvenkimas – kiekvieno berniuko garbės reikalas. O kai atradome negerus žaislus, tokius kaip peiliukas, degtukai – ojojoj kiek su jais nuotykių buvo. Apie tai kitą kartą. O kartais  važiuodavome žvejoti, žaisdavome parduotuves, namus, o kartais gaudydavome mergaites ir karpydavome joms šokinėjimo gumą. Ūgtelėje šaudėme iš laidynių, žaisdavome karą, lipdavome į medžius, atsirado pirmieji motoriniai dviračiai, paskui motociklai … Daug daug visko nutiko…  bet kartais su draugais tiesiog sėdėdavome nieko neveikdami, fantazuodavome ir juokaudavome. Norėjosi vis daugiau ir daugiau – pramogų, įdomybių, atradimų, žaidimų. Kortaguose – visa tai ir yra, o gal netgi daugiau 😉 Nuotykiai prasideda čia.

aaaa bbbbb ccccc ………………………………

Užduokite klausimus:

elektrononiu paštu – bendrauk [eta] kortagai.lt,

arba Facebook puslapyje

}