žaidimai, paversiantys kelionę automobiliu smagia ir naudinga visai šeimai

“Kelionė automobiliu”.kelione automobiliu Anksčiau šie žodžiai skambėdavo kaip egzotika, kažkas neįprasta, o dabar kelionė automobiliu tapo kasdienybe su kuria susiduriame visi.  Kad kelionė neprailgtų, kai kurie keliautojai dainuoja, kiti sprendžia galvosūkius, treti žaidžia žaidimus, daug kas įlindę į delninukus, o dar kai kas miega, tačiau kartais kelionė automobiliu būna tiesiog nuobodi ir varginanti.

Kaip paversti kelionę automobiliu nauda mūsų vaikams? Labai paprastai – žaisti žaidimus. O jei šie žaidimai bus lavinantys? Tuomet bus dviguba nauda – ir smagu, ir naudinga. Ir visai nesvarbu ar ši kelionė automobiliu trunka keliolika minučių, ar kelias valandas – yra ne vienas žaidimas, kurį galime žaisti kartu su vaikais ir tuo pačiu mokytis kartu su jais!
Štai keli nemokami žaidimai, kuriuos mes žaidžiame kelionės automobiliu metu.

Raidelės:

Pirmiausia reikia pasirinkti temą žaidimui – tai gali būti upės-ežerai, miestai, augalai, gyvūnai ir t.t. Tarkim pasirenkam miestus. Pirmas žaidėjas sugalvoją miestą iš kokios nors raidės (tarkime sugalvoja Kaunas) ir sako “K”. Vadinasi sekantis žaidėjas turi įvardinti miestą iš K raidės. Tarkime įvardija Kalvarija. Atsakymas yra tinkamas, nes miestas prasideda iš nurodytos raidės. Dabar atspėjusiojo žaidėjo eilė nurodyti raidę, iš kurios turi spėti sekantis žaidėjas (įvardijant būtina žinoti miestą iš tos raidės – kitaip galima pralaimėti pačiam!!!). Jei spėjantysis žaidėjas neįvardija jokio miesto – jis pralaimi tik tokiu atveju, jei klausimą uždavęs žaidėjas pasako savo sugalvotą miestą. Jei raidę uždavęs žaidėjas nepasako miesto iš savo sugalvotos raidės (tarkime buvo sugalvojęs raidę, bet pats nežinojo tokio miesto) tuomet jis pats pralaimi. Ši taisyklė neleidžia sukčiauti. Žaidimas kelionę automobiliu tikrai sutrumpins, bei primins, o kartais ir pagerins, geografijos, biologijos žinias.

 

Kelintas automobilis?

Tai žaidimas pradedantiems skaičiuoti. Tiesiog pamačius automobilį, reikia suskaičiuoti jo valstybinio numerio skaičius, pagal tam tikrą sutartą tvarką. Kelionės automobiliu metu, populiarausias mūsų skaičiavimas yra suma iki vienženklio skaičiaus. Pavyzdžiui automobilio numeris yra 749. Vadinasi šis automobilis yra ANTRAS ! (7+4=11+9=20 =>2+0 = 2) arba numeris 294 yra ŠEŠTAS (2+9=11+4=15 =>1+5=6).  Skaičiavimo formules galite naudoti ir kitokias – tai susitarimo reikalas.

 

Raidžių domino.
Ko gero smagiausias ir kūrybiškiausias žaidimas, paverčiantis kelionę automobiliu kupiną juoko ir azarto, tai raidžių domino. Kaip žinia, kiekviename automobilio numeryje yra trys raidės. Žaidimo užduotis – sugalvoti daiktavardį naudojant šias raides. Jei žodyje panaudojamos dvi raidės – žaidėjas pelno 1-ą tašką, jei panaudojamos trys raidės, tuomet gauna 3-is taškus. Pavyzdys: numeryje yra raidės VSR. Taigi žodis “RataS” pelnys tašką, kaip ir žodžiai RytaS, RaSa, ValaS – visuose yra po dvi raides iš šio numerio. O žodis VaSaRa, VakaRaS, SRoVė, SaVisRiegis – pelnys po 3-is taškus. Kai žaidimas taps lengvas – žaiskite jį užsienio kalba.

Kas gali būti smagiau, nei kelionę automobiliu paversti žaidimu ir taip naudingai sutrumpinti kelionės laiką? Išmėginkite šiuos žaidimus keliaudami. O gal ir Jūs žaidžiate ką nors, kas kitiems keliautojams gali būti naudinga? Pasidalinkite, gal pravers ir kitiems 🙂

Sėkmės keliaujant automobiliu!

Leave a Reply